fbpx
banner kniha Choroba je posolstvom duse 002
banner online kurz Pochopte svoje telo a uzdravte sa sami new
psychosomatika podla Germanskej novej mediciny banner new
previous arrow
next arrow

Zavolajte nám:

+421 949 470 019

Napíšte nám:

info@celostnezdravie.sk

Konzultujte s nami online:

cez Skype, Messenger alebo Zoom

Vitajte na stránke celostné zdravie

Nachádzame a odstraňujeme príčiny chorôb

Mnohoročné skúsenosti z konzultácií s klientmi nám potvrdili, že príčinou prevažnej väčšiny chorôb je nespracovaný emocionálny konflikt, trauma alebo dlhodobý stres. Choroba je posolstvom duše. Pomáhame klientom pochopiť tento odkaz, dôverovať svojmu telu a vrátiť sa k radostnému životu bez obáv a strachu.

Stránka celostnezdravie.sk je Váš sprievodca na ceste k zdraviu pomocou psychosomatiky podľa Germánskej novej medicíny (GNM). GNM vysvetľuje biologický zmysel ochorení, mení doterajšiu predstavu o zdraví a chorobe a na základe prírodovedeckých zákonitostí vysvetľuje fungovanie, vznik a zánik chorôb v prepojenosti tela a duše.

KONZULTÁCIE A KOUČING

 

Pomôžeme Vám pochopiť ako vplýva stres a nespracovaný emocionálny konflikt na Vaše fyzické zdravie.

Naučíme Vás princípy GNM, ktorá prepája konkrétne ochorenia s konkrétnymi emocionálnymi konfliktmi.

Pozrite si všetky doposiaľ zdokumentované potvrdenia platnosti Germánskej novej medicíny.

Vyhľadáme vo Vašom živote emocionálne konflikty v čase a príčinných súvislostiach s Vašimi chorobami.

Umožníme Vám pozrieť sa na vlastný príbeh z nadhľadu a z iného uhla, vidieť ho v širších súvislostiach.

V prípade potreby Vám odporučíme vhodné doplnky výživy pre podporu samouzdravovacích procesov Vášho organizmu.

Radi Vám pomôžeme.

Máte zdravotný problém?

Radi Vám pomôžeme.

Za roky, ktoré sa venujeme lektorskej a konzultačnej činnosti v oblasti celostného zdravia, sme mali možnosť konzultovať psychosomatické príčiny najrôznejších zdravotných problémov v zmysle Germánskej novej medicíny so stovkami klientov. Absolvovali sme certifikované kurzy a školenia a svoje vedomosti z oblasti celostného zdravia neustále rozvíjame. Poskytujeme psychosomatické online konzultácie podľa Germánskej novej medicíny a online koučing v oblasti podpory emočného zdravia, robíme online kurzy Germánskej novej medicíny a vzdelávacie YouTube videá, môžete nás sledovať aj na Facebooku a Instagrame.

Najčastejšie otázky

Psychosomatika sa nezaoberá psychickými chorobami alebo poruchami, ale naopak fyzickými – teda orgánovými – zdravotnými problémami z hľadiska vzájomného pôsobenia duševných a telesných procesov pri vzniku a liečení chorôb.  Všetky obvyklé choroby, ale aj tzv. civilizačné ochorenia (nádorové a kardiovaskulárne), ako aj tzv. autoimunitné ochorenia, patria do spektra, ktorými sa psychosomatika podľa GNM zaoberá.

Ochorenie nemusí byť len dôsledkom náhleho psychického šoku alebo jednorázovej traumy, ale aj latentného emocionálneho konfliktu, ktorý nedokážete riešiť alebo ste ho dokonca „vytesnili“ do nevedomia/podvedomia. Častokrát sa nedokážeme pozrieť na vlastný príbeh z iného uhla pohľadu. Konzultácia podľa GNM vám ho pomôže pochopiť z inej perspektívy a v širších súvislostiach.

Stresové faktory nikto z nás nedokáže vylúčiť zo svojho života. Otázkou je emocionálny kontext udalosti, ktorú prežívate a najmä uvedomenie si faktorov, ktoré váš postoj podmieňujú. Jednoduchšie povedané: stres vám nespôsobí chorobu, ak situáciu alebo okolnosť dokážete vyriešiť alebo pochopiť jej hlbší zmysel a prijať jej dôsledky.

Ani jedno, ani druhé nemusíte – je však potrebné identifikovať emočné konflikty a spôsoby ich možného riešenia. Aj v prípade prebiehajúcej konvenčnej liečby je nájdenie psychosomatickej príčiny ochorenia cenným benefitom pri vašej rekonvalescencii ako aj pri vytváraní pozitívneho obrazu budúcnosti.

Germánska nová medicína v zahraničí


„GNM nie je len novou paradigmou medicíny,
je to aj nové poznanie.
Je to uvedomenie, že náš organizmus
je nevyčerpateľne tvorivý a má pozoruhodné samoliečebné schopnosti.“

Carolin Markolin, Ph.D.


„Zamyslime sa spolu, kolegovia z lekárstva,
čo musíme zmeniť,
aby sme mohli svoje vedomosti
využiť v prospech pacientov
a našli radosť v našej každodennej práci.“

Dr. László Károly Budai


Vaše telo bolo stvorené na to,
aby sa liečilo
a bolo zdravé.
Vedomosť ako vaše telo funguje 
vás zbaví strachu z choroby.“

Dr. Melissa Sell

Kontakt

V prípade záujmu o online konzultáciu nás kontaktujte e-mailom, telefonicky alebo vyplnením kontaktného formulára nižšie.

Vami poskytnuté údaje sú spracovávané a uchovávané v súlade so zásadami Ochrany osobných údajov, s ktorými súhlasíte odoslaním tohto formulára.

*Výhodou konzultácie cez Zoom je, že nemusíte mať vytvorený svoj účet, stačí mať stiahnutú aplikáciu Zoom a mailom Vám pošleme prístupové údaje k online konzultácii.
Mgr. Karina Kurtová

Mgr. Karina Kurtová

Ing. Zoltán Németh