Vitajte v našej vašej poradni


Tešíme sa na Vás!


Našu poradňu navštevuje množstvo klientov z celého Slovenska. Absolvovali sme certifikované kurzy a školenia a svoje vedomosti z oblasti celostného zdravia neustále rozvíjame.

Poskytujeme psychosomatické konzultácie podľa Germánskej novej medicíny osobne (v Nitre alebo Leviciach) aj online (cez Skype alebo Facebook Messenger), robíme prednášky a videá, môžete nás sledovať na Facebooku aj YouTube alebo si prečítať ebook Choroba je posolstvom duše, ktorý si môžete zdarma stiahnuť z našej stránky.

Každý z nás má častokrát pri pohľade na vlastný život tzv. „blind spot“ (doslovný preklad z angličtiny – slepá škvrna), čo znamená, že nevidíme príčinu toho, čo sa nám deje. „Blind spot“ je väčšinou dôvodom, prečo sa nám opakujú v živote tie isté prekážky, problémy, choroby. Nedokážeme sa pozrieť na vlastný príbeh z nadhľadu alebo z iného uhla, vidieť ho z inej perspektívy a v širších súvislostiach.

Ak si neviete poradiť a nechcete iba potláčať prejavy svojej choroby, radi Vám v našej poradni pomôžeme. Budeme sa Vám venovať s plnou pozornosťou, pochopením a profesionalitou.

Konzultácia podľa Germánskej novej medicíny

zahŕňa:

 • identifikáciu psychosomatických príčin podľa GNM
 • koučing v oblasti uvoľňovania emočných blokov
 • výživové odporúčania

Ako prebieha konzultácia

1

Identifikácia emocionálneho konfliktu podľa Germánskej novej medicíny:

 • jednotlivé choroby sú v rámci GNM odvodené v príčinnom slede od charakteru vnútorne prežívaného emocionálneho
  konfliktu a z toho vyplývajúceho somatického prejavu konkrétneho chorého orgánu

2

Vyhľadanie konkrétneho emocionálneho konfliktu v čase a v príčinných súvislostiach:
 • emocionálne traumy cca 12 mesiacov pred objavením ochorenia
 • tzv. životné cykly – cyklicky sa opakujúce emocionálne konflikty od narodenia do súčasnosti
 • tzv. projektový zámer – emocionálne traumy pochádzajúce od rodičov
  (prežité rodičmi počas 9 mesiacov pred oplodnením až do 1 roku veku dieťaťa)

3

Koučing v oblasti uvoľňovania emočných blokov:

 • koučing smerovaný k zmene postojov (resp. presvedčení) a významových kontextov, ktoré viedli k stresovému prežívaniu
 • vytvorenie individuálnej afirmácie v spolupráci s klientom metódou “Liečebný kód” (autor metódy: Dr. Alexander Loyd)
 • osvojenie meditačnej techniky pre zachovanie emocionálnej rovnováhy

O nás

Mgr. Karina Kurtová

konzultantka celostného zdravia

“Choroba je posolstvom duše.
Ak ho chcete pochopiť, ste na správnom mieste.”

“Duša nie je abstraktným pojmom, ale označením pre naše vedomie a nevedomie zároveň. Je prameňom našich myšlienok, pocitov a emócií. My však častokrát nepočúvame priania našej duše, plníme predstavy ostatných a udržujeme zakorenené vzorce správania, ktoré nám v konečnom dôsledku ubližujú. Vzďaľujeme sa od prírody aj od nás samotných. Potláčame emócie a často si vystačíme aj s potláčaním bolesti či odstránením príznakov svojho ochorenia pomocou liekov. Žiaľ, väčšinou až vtedy, keď už odignorujeme všetky menšie či väčšie upozornenia prostredníctvom signálov nášho tela a vážne ochorieme, začíname premýšľať nad skutočnými príčinami nášho ochorenia, ktoré veľmi často korenia v emocionálnom prežívaní problémov a konfliktov nášho každodenného života. V našej poradni hľadáme prvotné príčiny chorôb, pretože len ich nájdením je možné objaviť aj cestu k trvalému zdraviu. Ak si neviete poradiť a nechcete iba potláčať prejavy svojej choroby, radi pomôžeme aj Vám.  

“Informácie na tejto stránke môžu zmeniť Vašu predstavu
o zdraví a chorobe. A to môže zmeniť Váš život.”

“Mojou bezprostrednou motiváciou k vzdelávaniu sa v oblasti alternatívnych možností terapie bola neblahá skúsenosť s onkologickým ochorením v mojom najbližšom okolí s fatálnym koncom po niekoľkoročných pokusoch o liečbu prostredníctvom konvenčnej medicíny. Problém nevidím v zlom či dobrom úmysle, ale v pomýlenej civilizačnej paradigme, ktorá sa samozrejme týka aj akademickej medicíny. Dnes už viem, že príčinné súvislosti mnohých chorôb oficiálna medicína nedokáže odhaliť a obmedzuje sa len na potláčanie symptómov. Alternatívne spôsoby liečby som overoval najskôr na sebe, neskôr – po absolvovaní viacerých certifikovaných kurzov a množstva prednášok – aj na svojich blízkych. Dnes môžeme naše rady bezpečne a s úspechom ponúkať aj Vám v rámci našej konzultačnej činnosti. Som však presvedčený, že k Vášmu vyliečeniu je potrebné nielen Vaše rozhodnutie prijať podanú pomocnú ruku, ale aj Vaša aktívna spolupráca.”

Ing. Zoltán Németh

konzultant celostného zdravia