O nás

Ing. Zoltán Németh

lektor a konzultant celostného zdravia

“Informácie na tejto stránke môžu zmeniť
Vašu
predstavu o zdraví a chorobe.
A to môže zmeniť Váš život.”

“Mojou bezprostrednou motiváciou k vzdelávaniu sa v oblasti alternatívnych možností terapie bola neblahá skúsenosť s onkologickým ochorením v mojom najbližšom okolí s fatálnym koncom po niekoľkoročných pokusoch o liečbu prostredníctvom konvenčnej medicíny. Problém nevidím v zlom či dobrom úmysle, ale v pomýlenej civilizačnej paradigme, ktorá sa samozrejme týka aj akademickej medicíny. Dnes už viem, že príčinné súvislosti mnohých chorôb oficiálna medicína nedokáže odhaliť a obmedzuje sa len na potláčanie symptómov. Alternatívne spôsoby liečby som overoval najskôr na sebe, neskôr – po absolvovaní viacerých certifikovaných kurzov a množstva prednášok – aj na svojich blízkych. Dnes môžeme naše rady bezpečne a s úspechom ponúkať aj Vám v rámci našej konzultačnej činnosti. Som však presvedčený, že k Vášmu vyliečeniu je potrebné nielen Vaše rozhodnutie prijať podanú pomocnú ruku, ale aj Vaša aktívna spolupráca.”

“Choroba je posolstvom duše.
Ak ho chcete pochopiť,
ste na správnom mieste.”

“Duša nie je abstraktným pojmom, ale označením pre naše vedomie a nevedomie zároveň. Je prameňom našich myšlienok, pocitov a emócií. My však častokrát nepočúvame priania našej duše, plníme predstavy ostatných a udržujeme zakorenené vzorce správania, ktoré nám v konečnom dôsledku ubližujú. Vzďaľujeme sa od prírody aj od nás samotných. Potláčame emócie a často si vystačíme aj s potláčaním bolesti či odstránením príznakov svojho ochorenia pomocou liekov. Žiaľ, väčšinou až vtedy, keď už odignorujeme všetky menšie či väčšie upozornenia prostredníctvom signálov nášho tela a vážne ochorieme, začíname premýšľať nad skutočnými príčinami nášho ochorenia, ktoré veľmi často korenia v emocionálnom prežívaní problémov a konfliktov nášho každodenného života. V našej poradni hľadáme prvotné príčiny chorôb, pretože len ich nájdením je možné objaviť aj cestu k trvalému zdraviu. Ak si neviete poradiť a nechcete iba potláčať prejavy svojej choroby, radi pomôžeme aj Vám.  

Mgr. Karina Kurtová

lektorka a konzultantka celostného zdravia

open

Z dôvodu pandemickej situácie je poradenstvo do odvolania pozastavené. O jeho obnovení vás budeme informovať na našej stránke aj na Facebooku.